06.10.2024 Ogłoszenia Parafialne

XXVII Niedziela Zwykła

1/ Nabożeństwa Różańcowe od poniedziałku do piątku o 17.30, a w sobotę o 7.30. W Jankowie w czwartek o 17.30.  W niedziele będziemy odmawiać dziesiątek różańca  w ramach dziękczynienia na każdej Mszy św.  Zachęcam do rodzinnego odmawiania różańca.

2/ Zapraszamy wszystkie dzieci do udziału w konkursie na Najpiękniejszy Różaniec dla Matki Bożej.

Różańce wykonane dowolną techniką można przynosić do zakrystii lub księdzu katechecie do szkoły do dnia 20 października. Na koniec miesiąca nagrodzimy własnoręcznie wykonane różańce dla Matki Bożej.

3/ Adoracja Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do piątku od 17.00 do 18.00.

4/ Dzieci Komunijne spotykają się we wtorek o 15.00 i 17.00 (zmiana godziny) w salce parafialnej oraz w czwartek w Kaplicy w Jankowie o 16.15.

5/ Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania dzisiaj o 17.00 w kościele.  Zakończyliśmy na ten rok przyjmowanie kandydatów do bierzmowania.

6/ Zapraszamy serdecznie ministrantów oraz tych, którzy pragną do nich dołączyć na zbiórkę w poniedziałek, o godz. 18.45 w kościele. Zbiórki będą odbywać się co tydzień w poniedziałek.

7/ W czwartek (10.10) modlimy się przez wstawiennictwo św. o. Pio., po Mszy błogosławieństwo relikwiami.

8/ W przyszłą niedzielę odbędzie się XXIV Dzień Papieski pod hasłem „Ewangelia cierpienia i  starości.” Tego dnia przed kościołami w całej Polsce zbiórka do puszek na rzecz Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” przeznaczona na stypendia dla uzdolnionej młodzieży z ubogich rodzin.

9/ W przyszłą niedzielę (13.10) o 17.30 ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie.

10/ W przyszłą niedzielę w całej Polsce odbywać się będzie coroczne liczenie wiernych uczestniczących  we Mszy Świętej i przystępujących do Komunii Świętej

11/ Pragniemy zaprosić na kolejne spotkanie Wspólnoty Biblijnej, poświęcone Dzieciństwu Pana Jezusa w środę, 16  października o godz. 19.00 w salce na plebanii.

12/ Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gość Niedzielny, Niedzielna, dwumiesięcznika „Misyjne Drogi”. Jest nowy numer pisma biblijnego Galilea, poświęcony jest Prorokom. Wśród ciekawych artykułów jest również artykuł ks. Jakuba (cena 13 zł). Zachęcamy do lektury biuletynu parafialnego  „Wieści spod korony”  – wyłożony na stoliku pod chórem. Biuletyn jest za dobrowolna ofiarę przeznaczoną na drukowanie.

13/ Biura Parafialnego:  wtorek i czwartek 18.45 – 19.15 oraz w sobotę  08.45 – 09.15  Informacje www. parafia-lublewo.pl ;   facebook Parafia NMP Lublewo Gdańskie

14/ Ogłoszenie sołeckie: OSP Lublewo Gd. serdecznie zaprasza na piknik strażacki w dniu 12.10.  o godz. 16.00. w remizie. Jest to oficjalne przyjęcie nowego samochodu strażackiego. Jest to forma podziękowania dla wszystkich darczyńców, sponsorów i mieszkańców naszej parafii za wielkie serce  i okazane wsparcie. Zapewniamy poczęstunek i moc atrakcji

15/ Znakomity muzyk, prezenter muzyczny Jacek Wicek oraz wokalista Andrzej Nosowski zapraszają na koncert muzyczny pt.” Co nam w duszy gra”!  Wykonają wiele znanych utworów klasyki światowej i polskiej! Zapraszamy!  12.10.24 sala GOK Kolbudy godz.18.00

16/ Z okazji Dnia Papieskiego w kościele św. Floriana w Kolbudach odbędzie się koncert kameralny w przyszłą    niedziele po Mszy o godzinie 16.30. Wystąpią: oboj-Magdalena Maniewska i Organy – Zbigniew Gach.

17/ Sołtys Bąkowa zaprasza serdecznie w przyszłą niedzielę, 13 października, na Święto Ziemniaczano-Dyniowe. Jesienne atrakcje czekają od godz. 14 do godz. 17 w Świetlicy Wiejskiej.