04.08.2024 Ogłoszenia Parafialne

XVIII Niedziela Zwykła

1/ Adoracja Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do piątku od 17.00 do 18.00.

2/ W czasie trwania Gdańskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę po wieczornej Mszy św.
śpiewamy Apel Jasnogórski w intencji pielgrzymów.

3/ W sobotę (10.07) modlimy się przez wstawiennictwo św. o. Pio. Po rannej i wieczornej Mszy Św. błogosławieństwo relikwiami.

4/ Z inicjatywy czterech tygodników katolickich: Niedzieli, Gościa Niedzielnego, Idziemy i Przewodnika Katolickiego, ruszyła wspólna akcja „TAK dla religii w szkole”. Inicjatywa ta wpisuje się w szereg akcji podejmowanych przez Kościół, katechetów oraz rodziców, mających na celu wyrażenie stanowczego sprzeciwu wobec krzywdzących i niesprawiedliwych działań Ministerstwa Edukacji Narodowej dotyczących szkolnych lekcji religii. Zachęcamy rodziców i wszystkie osoby, którym leży na sercu wychowanie dzieci i młodzieży w duchu wartości chrześcijańskich, do przyłączenia się do akcji i podpisanie protestu skierowanego do Minister Edukacji. Można złożyć podpis na listach wyłożonych przy wyjściu z kościoła albo korzystając z linka do strony internetowej https://lekcjereligiiwszkole.pl.

5/ W czwartek 15.08 będziemy świętowali w kaplicy w Jankowie odpust św. Maksymiliana Kolbego. Uroczystą Msze św. odpustową w kaplicy w Jankowie o 13.00 odprawi ks. Andrzej Wilczewski – proboszcz parafii św. Mikołaja w Czapielsku. Tego dnia nie będzie Mszy o 08.45 w Jankowie.

6/ Informacje www.parafia-lublewo.pl oraz facebook Parafia NMP Lublewo Gdańskie

7/ Wszystkim jubilatom i solenizantom nowego tygodnia oraz parafianom i gościom, życzymy zdrowia, pokoju i Bożego błogosławieństwa.