29.09.2024 Ogłoszenia parafialne

XXVI Niedziela Zwykła

1/ W ramach zbiórki pieniężnej do puszek na pomoc powodzianom zebraliśmy kwotę 7630 złotych. Zebrane środki zostały przekazane poszkodowanym za pośrednictwem Caritas Polska. Serdeczne Bóg zapłać za ten gest serca.

2/ We wtorek rozpocznie się październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Nabożeństwa Różańcowe od poniedziałku do piątku o 17.30, a w sobotę o 7.30.  W Jankowie w czwartek o 17.30.  W niedziele będziemy odmawiać dziesiątek różańca w ramach   dziękczynienia na każdej Mszy św.  Zachęcam do rodzinnego odmawiania różańca.

3/ Zapraszamy wszystkie dzieci do udziału w konkursie na Najpiękniejszy Różaniec dla Matki Bożej. Różańce wykonane dowolną techniką można przynosić do zakrystii lub księdzu katechecie do szkoły do dnia 20 października. Na koniec miesiąca różańcowego nagrodzimy własnoręcznie wykonane różańce dla Matki Bożej.

4/ Adoracja Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do środy i w piątek od 17.00 do 18.00.

5/ W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne: I czwartek – modlimy się o dobre i liczne powołania kapłańskie i zakonne. W Jankowie Msza św. o godz. 17.00, okazja do spowiedzi od 16.40. W Lublewie Msza św. o godz.18.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 22.00, o 21.00 Godzina Święta. Naszych chorych odwiedzimy w sobotę (05 października) od 09.15 I piątek – oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Okazja do spowiedzi od 06.30  do 07.00 i od 17.00 do 18.00. Msza św. o 18.00 w intencji rodzin zmagających się z uzależnieniem swoich bliskich.  I sobota – o 7.30 nabożeństwo pierwszych sobót.

6/ Dzieci Komunijne spotykają się we wtorek o 15.00 i 17.00 (zmiana godziny) w salce parafialnej. (Wejście do salki od strony parkingu) oraz w czwartek w Kaplicy w Jankowie o 16.15.

7/ Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania dzisiaj o 17.00 w kościele. Do bierzmowania przystępują uczniowie klas 1 szkoły ponadpodstawowej

8/ Zapraszamy serdecznie ministrantów oraz tych, którzy pragną do nich dołączyć na zbiórkę  w  poniedziałek, o godz. 18.45 w kościele. Zbiórki będą odbywać się co tydzień w poniedziałek.

9/ Bardzo dziękujemy za liczny udział w pierwszym spotkaniu Wspólnoty Biblijnej. Pragniemy zaprosić na kolejne spotkanie, poświęcone Dzieciństwu Pana Jezusa w środę, 16 października o godz. 19.00  w salce na plebanii.

10/ Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gość Niedzielny, Niedziela, Mały Gość Niedzielny.  Otrzymaliśmy 5 egzemplarzy dwumiesięcznika „Misyjne Drogi” przybliżającego sprawy misji.

11/ Godziny Biura Parafialnego:  wtorek i czwartek 18.45 – 19.15 oraz w sobotę  08.45 – 09.15. Informacje www. parafia-lublewo.pl ;   facebook Parafia NMP Lublewo Gdańskie.

12/ Ogłoszenie sołeckie: OSP Lublewo Gd. serdecznie zaprasza na piknik strażacki w dniu 12.10. o godz. 16.00. w remizie. Jest to oficjalne przyjęcie nowego samochodu strażackiego. Jest to forma podziękowania dla wszystkich darczyńców, sponsorów i mieszkańców naszej parafii za wielkie serce  i okazane wsparcie. Zapewniamy poczęstunek i moc atrakcji