15.09.2024 Ogłoszenia Parafialne

XXIV Niedziela Zwykła

1/ Adoracja Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do piątku od 17.00 do 18.00.
2/ We wtorek (17.09) modlimy się przez wstawiennictwo św. Brata Alberta.
3/ Dzieci Komunijne spotykają się we wtorek o 15.00 i 17.15 w salce parafialnej.
(Wejście do salki od strony parkingu) oraz w czwartek w Kaplicy w Jankowie o 16.15.
4/ Spotkanie dla rodziców kandydatów do bierzmowania w dzisiaj o 17.00 w kościele. Pierwsze spotkanie kandydatów do bierzmowania w niedzielę 22 września o 19.00.
5/ Zapraszamy serdecznie wszystkich obecnych ministrantów i lektorów na zbiórkę organizacyjną w najbliższą sobotę o godz. 17.00 do salki parafialnej. Wszystkich chętnych, pragnących służyć przy Ołtarzu także zapraszamy na tę zbiórkę. Więcej informacji u ks. Jakuba. Zapraszamy także Rodziców ministrantów i lektorów na spotkanie w najbliższy piątek po Mszy św. wieczornej w kościele.
6/ Zapraszamy także wszystkich mężczyzn, służących przy Ołtarzu, ale także pragnących do nich dołączyć na spotkanie organizacyjne w najbliższą sobotę o godz. 19.00 do salki parafialnej.
7/ Pragniemy założyć w naszej Parafii Wspólnotę Biblijną, która będzie poszerzać swoją wiedzę na temat Pisma Świętego oraz pogłębiać swoją wiarę w Boga obecnego w Słowie Bożym. Najbliższe spotkanie, poświęcone Wprowadzeniu do Czterech Ewangelii w poniedziałek, 23 września o godz. 18.45 w salce parafialnej. Wszelkie informacje u ks. Jakuba.
8/ Zapraszamy chętnych do aktywnego włączania się w liturgię Mszy świętej poprzez czytanie lekcji oraz śpiew psalmu na spotkanie organizacyjne w najbliższą środę o godz. 18.45 do salki parafialnej.
9/ Ksiądz Jakub w dniach 19-26 października organizuje pielgrzymkę do Paryża oraz Lourdes. Są 4 wolne miejsca, chętnych zapraszamy do kontaktu z ks. Jakubem. Koszt 3999 zł oraz 160 euro.
10/ Rozpoczęły się zapisy do Szkoły Biblijnej Archidiecezji Gdańskiej. Od października, w ramach spotkań w Gdańsku, czy też w Gdyni będzie można posłuchać wykładów nt. Bożego planu zbawienia, księgi Apokalipsy, Maryi, czy… Ewangelii wg św. Pawła… Będzie też część patrologiczna oraz liturgiczna. Więcej informacji na www.szkolabiblijna.gda.pl.
11/ Biura Parafialnego: wtorek i czwartek 18.45 – 19.15 oraz w sobotę 08.45 – 09.15
Informacje www. parafia-lublewo.pl; facebook Parafia NMP Lublewo Gdańskie.
12/ Bóg zapłać za modlitwy w intencji parafii, za ofiary złożone na dzisiejszą tacę inwestycyjną i konto parafialne. Do Urzędu Konserwatora został złożony wniosek o pozwolenie na badania w kościele. Zostanie też przygotowany projekt wentylacji kościoła. Zasugerowano nam potrzebę zabezpieczenia drewnianymi podporami ściany starej plebanii. Wynika to z faktu, że powiększyło się wychylenie ściany budynku starej plebanii i może grozić zawaleniem wg opinii ekspertów.
Prace zabezpieczające rozpoczniemy pod koniec tego tygodnia.
13/ Sołtys i Rada Sołectwa Lublewa Gdańskiego zapraszają Mieszkańców na wyjazdową imprezę „Grzyby i Ryby”. Wyjazd w okolice Jeziora Dobre – 21.09 (sobota) o 06:00. Zapisy u Pani Sołtys.
Więcej informacji na plakacie w gablocie.
14/ W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby Wojciecha Rogowicza z Lublewa oraz Bogusławy Rynkiewicz z Jankowa Gdańskiego. Wieczny odpoczynek…