22.09.2024 Ogłoszenia Parafialne

XXV Niedziela Zwykła

1/ W związku z powodzią, która dotknęła część Polski, na prośbę abpa Tadeusza Wojdy, dzisiaj po każdej Mszy Świętej jest zbiórka pieniężna do puszek na pomoc poszkodowanym. Zebrane środki zostaną przekazane poszkodowanym za pośrednictwem Caritas Polska.
2/ Dary dla powodzian można przynieść również do remizy OSP Lublewo, do środy 25.09, w godzinach od 16.00 do  20.00.Najbardziej potrzebne są łopaty, szufle, duże miotły, kalosze, rękawice robocze. Można także przynosić żywność z długim terminem ważności, wodę butelkowaną, chemię gospodarcza, środki czystości, karmę dla zwierząt
3/ Adoracja Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do piątku od 17.00 do 18.00.
4/ W poniedziałek 23.09 przypada liturgiczne wspomnienie św. Ojca Pio. Po porannej i wieczornej Mszy św. błogosławieństwo relikwiami świętego.
5/ Dzieci Komunijne spotykają się we wtorek o 15.00 i 17.15 w salce parafialnej. (Wejście do salki od strony parkingu) oraz w czwartek w Kaplicy w Jankowie o 16.15.
6/ Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania dzisiaj o 19.00 w kościele.
7/ Pragniemy założyć w naszej Parafii Wspólnotę Biblijną, która będzie poszerzać swoją wiedzę na temat Pisma Świętego oraz pogłębiać swoją wiarę w Boga obecnego w Słowie Bożym. Pierwsze inauguracyjne spotkanie, poświęcone Wprowadzeniu do Czterech Ewangelii w poniedziałek, 23 września o godz. 18.45 w salce parafialnej. Wszelkie informacje u ks. Jakuba.
8/ Ksiądz Jakub w dniach 19-26 października organizuje pielgrzymkę do Paryża oraz Lourdes. Są 4 wolne miejsca, chętnych zapraszamy do kontaktu z ks. Jakubem. Koszt 3999 zł oraz 160 euro.
9/ W najbliższy piątek, w gdańskim kościele pw. św. Urszuli Ledóchowskiej, rozpocznie się dwudniowe wydarzenie ewangelizacyjne wStańiSław. Pierwszego dnia organizatorzy na modlitwę uwielbienia o 18.00 zapraszają rodziny z dziećmi – uczestnikom towarzyszyć będzie formacja Mocni w Duchu dzieciom. W sobotni wieczór (również o 18.00) modlitwę poprowadzi Marcin Zieliński z zespołem.
10/ Zapraszamy na zajęcia w Szkole Biblijnej w czasie których będziemy zgłębiać zagadnienia dotyczące Pisma Świętego i kontekstu, w którym ono powstawało. Oprócz tego w czasie naszych wykładów poruszamy tematy związane z liturgią i patrologią. Zajęcia w Szkole Biblijnej odbywają się raz w tygodniu (2×60 minut) i są prowadzone przez różnych wykładowców. Dostępne są trzy formy uczestnictwa: w Gdańsku-Oliwie (w środy, godz. 18:45), w Gdyni (wtorki, godz. 18:45) lub online. Koszt: 120 zł za semestr. Więcej informacji na www.szkolabiblijna.gda.pl
11/ Biura Parafialnego: wtorek i czwartek 18.45 – 19.15 oraz w sobotę 08.45 – 09.15 Informacje www. parafia-lublewo.pl ; facebook Parafia NMP Lublewo Gdańskie.
12/ Zmarła Julia Choroś z Lublewa (l.88) Pogrzeb we wtorek: o 10.00 Msza św pogrzebowa, o 12.00 wyprowadzenie z kaplicy cmentarnej na Łostowicach Wieczny odpoczynek…
13/ Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy, aby umocnieni Eucharystią z pokojem przeżyli nowy tydzień, dzieląc się dobrem i ewangelią. Błogosławionej niedzieli i tygodnia.