08.09.2024 Ogłoszenia Parafialne

XXIII Niedziela Zwykła

1/ Adoracja Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do czwartku od 17.00 do 18.00.

2/ We wtorek (10.08) modlimy się przez wstawiennictwo św. o. Pio. Po rannej i wieczornej Mszy Św. błogosławieństwo relikwiami.

3/ W środę po wieczornej Mszy Świętej spotkanie w salce Wspólnoty Szensztackiej. To wspólnota gromadząca nasze parafianki, która otwarta jest na nowe osoby. Serdecznie zapraszamy Panie, które chciałyby zobaczyć i poznać tą wspólnotę.

4/ W piątek (13.07) przypada dzień fatimski. Od 17.00 do 17.30 adoracja, o 17.30 różaniec z procesją z figurką Matki Bożej wokół kościoła.

5/ Dziękujemy za wspólne pielgrzymowanie do Matki Bożej w Trąbkach Wielkich, niech ten czas wyda dobre owoce wyproszonych łask przez wstawiennictwo Maryi i będzie błogosławionym czasem budowania parafialnej wspólnoty. Wielkie podziękowania za wszystkie pyszne ciasta upieczone dla pielgrzymów. Bóg zapłać dla pani katechetki Marioli Jankowskiej za przyjęcie, umożliwienie i pomoc w zorganizowaniu poczęstunku dla Pielgrzymów w Kleszczewie. Dziękujemy ks. Patrykowi i ks. proboszczowi Pawłowi oraz parafianom św. Floriana w Kolbudach za wspólnotę i współpracę naszych parafii w tym pielgrzymkowym dniu i nie tylko w tym dniu.

6/ Dzieci Komunijne spotykają się we wtorek o 15.00 i 17.15 w salce parafialnej.
(Wejście do salki od strony parkingu) oraz w czwartek w Kaplicy w Jankowie o 16.15.

Rodziców dzieci komunijnych zapraszamy na spotkanie
w niedzielę 08 września po Mszy św. na 11.30.

7/ Spotkanie dla rodziców kandydatów do bierzmowania w niedzielę 15 września o 17.00 w kościele. Pierwsze spotkanie kandydatów do bierzmowania w niedzielę 22 września o 19.00.

8/ Parafia wraz z panią architekt Niną Kowiel – Zielińską złożyła projekt do Budżetu Obywatelskiego naszej Gminy. W ramach projektu zamierzamy zadbać kompleksowo o zabytkowy drzewostan cmentarza parafialnego w Lublewie.
Link do strony https://kolbudy.budzetobywatelski.pl/projekt/22439
Zachęcamy do zapoznania się z projektem i zagłosowanie na projekt numer 14.
Głosowanie internetowe od 2 do 16 września.

9/ Biura Parafialnego: wtorek i czwartek 18.45 – 19.15 oraz w sobotę 08.45 – 09.15

10/ Bóg zapłać za modlitwy w intencji parafii oraz za ofiary złożone na tacę i konto parafialne. Za tydzień kolekta będzie naszą tacą inwestycyjną.

11/ Informacje www.parafia-lublewo.pl oraz facebook Parafia NMP Lublewo Gdańskie

12/ Zmarła Bogusława Rymkiewicz l.59 z Jankowa Gdańskiego. Pogrzeb w piątek, o 11.30 różaniec o 12.00 Msza św. pogrzebowa i pochówek na cmentarzu parafialnym. Wieczny odpoczynek…