25.08.2024 Ogłoszenia Parafialne

XXI Niedziela Zwykła

1/ Adoracja Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do środy i w piątek od 17.00 do 18.00.

2/ Dzisiaj, na Mszy Św. o 10.00 podziękujemy ks. Tomaszowi Szali za jego 2 letnią posługę duszpasterską w naszej parafii, życząc opieki Jezusa Dobrego Kapłana oraz Maryi Matki Kapłanów na posługę w parafii Św. Brata Alberta w Kokoszkach.

3/ Swoją posługę w naszej parafii rozpoczyna ks. Jakub Wojewódka. Święcenia Kapłańskie przyjął w 15.05.2021. Pochodzi z parafii Chrystusa Króla w Wejherowie. Po święceniach przez 3 lata pracował w parafii Chrystusa Króla w Gdańsku. Otoczmy ks. Jakuba naszą modlitwą, życząc wszelkich Bożych łask i radości kapłaństwa.

4/ W przyszłą niedzielę (01.09) na Mszy św. o 11.30 będziemy się modlili w intencji uczniów, nauczycieli i dyrekcji naszej szkoły wypraszając Boże błogosławieństwo i opiekę Maryi na nowy rok szkolny i katechetyczny.

5/ Spotkania przygotowujące do sakramentu komunii św. rozpoczną się w 2 tygodniu września. Dzieci klas 3 swoje spotkania będą miały we wtorki o 15.00 i 17.15 oraz w czwartki w Jankowie o 16.15. Rodziców dzieci komunijnych zapraszamy na spotkanie w niedzielę 08 września po Mszy św. na 11.30.

6/ Spotkanie dla rodziców kandydatów do bierzmowania w niedzielę 15 września o 17.00 w kościele. Pierwsze spotkanie kandydatów do bierzmowania w niedzielę 22 września o 19.00.

7/ W przyszłą sobotę i niedzielę (31.08. i 1.09.) ks. proboszcz Zbigniew Drzał z Gdańska wygłosi w naszej wspólnocie homilię na temat Oblicza Pańskiego przedstawionego na Całunie Turyńskim. Będziemy mieli okazję nabyć obraz Oblicza Pańskiego, a także książkę i płytę CD na temat widzialności Boga opartą o nauczanie Pisma Świętego oraz tradycji Kościoła, autorstwa ks. Zbigniewa w cenie 40 zł. Są to cegiełki na rzecz budowy przedszkola parafialnego dla dzieci z niepełnosprawnościami. Wszyscy Darczyńcy otrzymają pamiątkowy różaniec do siedmiu boleści Matki Bożej wraz z rozważaniami.

8/ Piesza Pielgrzymka do sanktuarium Matki Bożej w Trąbkach Wielkich odbędzie się w sobotę 7 września. Wymarsz z Lublewa o 08.00. Lista chętnych na powrót autokarem jest wyłożona na stoliku pod chórem. Mamy słodką prośbą do osób, które chciałyby upiec ciasta na poczęstunek dla pielgrzymów o zapisywanie się na listę, wyłożoną również na stoliku.

9/ Parafia wraz z panią architekt Niną Kowiel – Zielińską złożyła projekt do Budżetu Obywatelskiego naszej Gminy. W ramach projektu zamierzamy zadbać kompleksowo o zabytkowy drzewostan cmentarza parafialnego w Lublewie. Link do strony https://kolbudy.budzetobywatelski.pl/projekt/22439. Zachęcamy do zapoznania się z projektem i zagłosowanie na projekt numer 14.

10/ Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę i konto parafialne.

11/ Informacje www.parafia-lublewo.pl oraz facebook Parafia NMP Lublewo Gdańskie