18.08.2024 Ogłoszenia Parafialne

XX Niedziela Zwykła

1/ Adoracja Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do środy i w piątek od 17.00 do 18.00.

2/ W czwartek (22.08) modlimy się przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II. Po wieczornej Mszy Św. błogosławieństwo relikwiami.

3/ W przyszłą niedzielę (25.08) na Mszy Św. o 10.00 podziękujemy ks. Tomaszowi Szali za jego 2 letnią posługę duszpasterską w naszej parafii. Tego dnia swoją posługę rozpocznie w naszej Wspólnocie ks. Jakub Wojewódka.

4/ Piesza Pielgrzymka do sanktuarium Matki Bożej w Trąbkach Wielkich odbędzie się w sobotę 7 września, kiedy to w sanktuarium odbywa się odpust. Wymarsz z Lublewa o 08.00. Lista chętnych na powrót autokarem jest wyłożona na stoliku pod chórem. Zwracamy się z gorącą i słodką prośbą do osób, które chciałyby upiec ciasta na poczęstunek dla pielgrzymów o zapisywanie się na listę, wyłożoną również na stoliku.

5/ Parafia wraz z panią architekt Niną Kowiel – Zielińską złożyła projekt do Budżetu Obywatelskiego naszej Gminy. W ramach projektu zamierzamy zadbać kompleksowo o zabytkowy drzewostan cmentarza parafialnego w Lublewie, który jest wpisany do Gminnej Ewidencji zabytków. Na terenie cmentarza znajduje się zabytkowy układ zieleni – dwie krzyżujące się ze sobą aleje lipowe, a także dęby i jesiony będące pomnikami przyrody. Ich aktualny stan jest nie najlepszy co skutkuje np. zalegającymi gałęziami po wichurach co może być niebezpieczne dla odwiedzających to miejsce.
W ramach projektu planujemy:
– wykonanie inwentaryzacji dendrologicznej określającej stan zdrowia drzewostanu oraz wytyczne do jego leczenia
– w ramach projektu zostanie zaproponowany nowy czytelny układ kwater, który umożliwi zachowanie historycznej estetyki cmentarza
– wykonanie wskazanych w inwentaryzacji dendrologicznej prac leczniczych oraz ewentualnych nowych nasadzeń zieleni.
Link do strony https://kolbudy.budzetobywatelski.pl/projekt/22439
Zachęcamy do zapoznania się z projektem i zagłosowanie na projekt numer 14.
Podziękowania dla pani architekt Niny Kowiel – Zielińskiej, która zainicjowała i przygotowała ten projekt.

6/ Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę i konto parafialne.

7/ Informacje www.parafia-lublewo.pl oraz facebook Parafia NMP Lublewo Gdańskie

8/ Wszystkim jubilatom i solenizantom nowego tygodnia oraz parafianom i gościom, życzymy zdrowia, pokoju i Bożego błogosławieństwa.